«DESIGN-ART-STUDY»: у Луцьку дизайнери ЧДТУ обмінювалися досвідом із колегами
17-18 грудня 2024 року студенти та викладачі кафедри дизайну Черкаського державного технологічного університету в межах договору про співпрацю між закладами вищої освіти взяли участь у дводенній фаховій події «DESIGN-ART-STUDY», що проходила на кафедрі дизайну Волинського національного університету імені Лесі Українки.
Насичена програма заходу складалася з методично-наукового семінару із питань розвитку спеціальності 022 «Дизайн» освітніх рівнів бакалавр і магістр; обговорення освітніх програм; участь у перегляді екзаменаційних робіт студентів кафедри дизайну Волинського національного університету імені Лесі Українки; відвідування експозицій найбільшого в Україні музею сучасного національного мистецтва «Музей сучасного українського мистецтва Корсаків»; екскурсії культурно-історичними місцями Луцька; відкриття виставки творчих робіт студентів спеціальності 022 «Дизайн» ЧДТУ і ВНУ.
На непересічну подію до кафедри дизайну ВНУ імені Лесі Українки завітали ректор університету Анатолій Цьось, проректорка з навчально-виховної роботи та комунікації Наталія Благовірна, декан факультету культури і мистецтв Віталій Охманюк, завідувачка кафедри дизайну Черкаського державного технологічного університету Інна Яковець, директорка Черкаського обласного художнього музею Ольга Гладун, очільниця управління туризму та промоції міста Луцької міської ради Катерина Теліпська, консультант з питань туризму у Волинській обласній раді Станіслав Ольшевський, а також представники кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
Кафедру дизайну Черкаського державного технологічного університету у Луцьку представляли викладачі: завідувачка кафедри Інна Яковець, кандидатка мистецтвознавства, доцентка Ольга Гладун, кандидатка мистецтвознавства, доцентка Наталія Чугай, старша викладачка Катерина Стеценко, викладач Володимир Кривонос та 12 студентів (освітня програма «Дизайн і візуальна культура» – Дарія Чередніченко, Надія Лук’яненко, Ігор Носенко, Леся Тарахтій, Павло Бурмиляк, ОП «Промисловий дизайн» – Юрій Філімонов, Марія Овчаренко, Анастасія Авраменко, Кирило Рижак, Марія Косян, Марина Повстен, «Дизайн-графіка та анімація» – Валерія Ільчук). Учасники взяли активну участь в обговоренні творчих робіт студентів кафедри дизайну ВНУ. В урочистій обстановці було відзначено кращих студентів кафедри дизайну ЧДТУ, які були присутні на заході: Юрія Філімонова, Марію Овчаренко, Анастасію Авраменко, Дарію Чередніченко, Надію Лук’яненко. Дизайнери ЧДТУ презентували виставку робіт «ВОЛЬНАНОВА. Хто ти? Як ти?».
Студенти кафедри дизайну ВНУ імені Лесі Українки презентували унікальний проєкт – туристичні персонажі, створені студентами спеціальності дизайн. Пʼять туристичних магнітів – Луцьк, Шацьк, Володимир, Олика та Любешів – отримали власних символічних героїв, які можуть стати яскравою складовою їхньої промоції. Також були презентовані проєкти дизайну коридору юридичного факультету в стилі лофт; навігацію для туристичних маршрутів Воротнівського лісництва; концепції настільних ігор із туристичними акцентами.
Очна участь студентів і викладачів різних вищих навчальних закладів у спільних проєктах, в обговоренні екзаменаційних переглядів творчих робіт і в організації спільних виставок має величезне значення, особливо в умовах війни. Такі ініціативи сприяють обміну знаннями, досвідом та культурними цінностями серед молоді та науковців із різних регіонів, що допомагає зберегти і зміцнити національну ідентичність. Спільні проєкти дають змогу студентам і викладачам з різних університетів не лише обмінюватися ідеями, а й розвивати нові підходи до вирішення проблем у творчих, наукових і освітніх сферах, зокрема в умовах кризи. Вони допомагають утримувати академічну та культурну діяльність, забезпечують моральну підтримку через мистецтво та науку, а також служать каналом для вираження національної єдності та стійкості. Спільні виставки та творчі проєкти можуть бути потужним інструментом підтримки морального духу громадян, а також символом непереможності та надії в складний час.
Активна офлайн-участь в академічних і культурних проєктах на рівні різних вищих навчальних закладів є важливим елементом підтримки наукової та культурної спадщини країни, особливо в часи війни, коли є потреба в об’єднанні та взаємопідтримці вчених, митців і студентів для збереження духовних цінностей нації.
Кафедра дизайну ЧДТУ висловлює вдячність організаторам за запрошення, зустріч, творче позитивне спілкування, обговорення майбутніх планів.