На кафедрі дизайну ЧДТУ пройшов завершальний перегляд магістерських робіт ОПП «Дизайн і візуальна культура»
30 жовтня 2024
25 жовтня 2024 року на кафедрі дизайну Черкаського державного технологічного університету пройшов завершальний перегляд робіт студентів магістратури другого року навчання ОПП «Дизайн і візуальна культура».
На екзаменаційному перегляді були представлені роботи з дисциплін «Сучасні дизайнерські та мистецькі практики», «Артоб’єкти в інтер’єрі, екстер’єрі та медіапросторі», «Візуалізація і анімація проєкту». Екзаменаційний перегляд робіт із дисциплін нової освітньо-професійної програми кафедри дизайну продемонстрував інноваційний підхід студентів до застосування сучасних технік та інструментів.
«Сучасні дизайнерські та мистецькі практики» під керівництвом старшої викладачки Олени Галицької – студенти показали власні інтерпретації відомих творів мистецтва і дизайну, поєднуючи традиційні методи та цифрові інструменти, з використанням різних технік, технологій, матеріалів.
«Артоб’єкти в інтер’єрі, екстер’єрі та медіапросторі» під керівництвом кандидата технічних наук, доцента Демессіє Мекуріа – продемонстровано пошук форм, що інтегрують арт-об’єкти в реальний простір. Представлені дизайн-концепти різних видів артоб’єктів: в дизайні інтер’єрів та екстер’єрів, міському та медіапросторі, дизайні одягу, в графічному дизайні.
«Візуалізація і анімація проєкту» під керівництвом викладача Руслана Савіська – представлено створення сторіборда на основі 2D зображень. Цей напрям не лише тренує технічні навички, а й вчить студентів візуалізувати процес взаємодії з проєктами в динамічному форматі.
Особливе місце серед представлених робіт посідає концептуальний артоб’єкт «Лінія бойового зіткнення. Авдіївка» Єгора Добровольського. Діорама концептуально представляє один з епізодів бойових дій на авдіївському напрямку в межах російсько-української війни, відображаючи момент зіткнення між українськими та російськими бронетанковими силами. Головним акцентом композиції є український танк LEOPARD 2A6, який веде прицільний вогонь у напрямку позицій противника. Діорама не є репрезентацією техніко-тактичного аспекту сучасних бойових дій, але виступає художнім засобом візуалізації геополітичного конфлікту через призму символічного формотворення. Вона надає можливість проаналізувати культурно-політичний контекст сучасної війни, підкреслюючи силу духу та стійкість українського народу в боротьбі за свою незалежність.
У сукупності, екзаменаційний перегляд засвідчив якісну підготовку студентів до нових професійних викликів у дизайні та відображення сучасних дизайнерських підходів, що спираються на міждисциплінарний підхід.