Студенти-дизайнери ЧДТУ презентували наукові дослідження становлення і розвитку дизайну в Україні
20 листопада 2024
19 листопада 2024 року на кафедрі дизайну Черкаського державного технологічного університету відбувся конкурс робіт студентів 4 курсу освітніх програм «Дизайн середовища» і «Промисловий дизайн», які презентували свої графічні композиції як результат дослідження за темою «Становлення і розвиток дизайну в Україні» на прикладі відповідної області.
Упродовж сьомого семестру навчання студенти четвертого курсу, засвоюючи курс Історії дизайну, досліджували у вибраних регіонах України підґрунтя протодизайну: архітектуру, образотворче мистецтво, ремесло і техніку. За підсумками власного аналізу на форматі А1 (плакат) молодь сформувала своє бачення розвитку дизайну у вибраному регіоні України. Експертки робіт – студентки 1 курсу магістратури освітньої програми «Дизайн і візуальна культура» Леся Тарахтій і Дар’я Чередніченко не тільки здійснювали аналіз електронних варіантів готових робіт, а й допомагали студентам композиційно грамотно висловити свою думку. Модераторка конкурсу – професорка кафедри дизайну Наталія Романенко, яка викладає Історію дизайну, з активною участю завідувачки кафедри дизайну, професорки Інни Яковець, завідувачки лабораторіями Катерини Стеценко, старшої лаборантки Олени Чорнобай, провели конкурс у дружній і творчій атмосфері. До обговорення ініціативно долучилися доцент Олександр Луговський, доцентка Наталія Чугай, викладачка Марина Ткаченко.
За результатами обговорення представлених робіт професорсько-викладацький склад кафедри разом із експертками відзначили першим місцем Юлію Тимошину; на другому місці Артем Коптєлий; Євгеній Денисенко та Валерія Ткачук поділили 3 місце. Студенти-переможці отримали грошові премії.
Багаторічна практика залучення студентів магістратури до здійснення експертної оцінки та коригування електронних варіантів робіт студентів, яка у цьому році доповнилась очним консультуванням студентів магістратури здобувачів рівня бакалавр, дає свої позитивні результати. Студенти бакалаврату ОП «Промисловий дизайн» та ОП «Дизайн середовища» підвищують свій професійний рівень, набуваючи знань і навичок з графічного дизайну, а студенти магістратури – набувають педагогічного досвіду.