«ВІЗУАЛЬНИЙ КОД НАЦІЇ»: в обласній бібліотеці імені Тараса Шевченка відкрилась виставка робіт кафедри дизайну ЧДТУ

3 серпня 2023

В експозиції представлені дипломні проєкти, плакати, станкова графіка та витинанка. Усі роботи виконані майбутніми дизайнерами з використанням елементів національної візуальної культури і сприймаються як органічне продовження української художньої традиції.

– Робота кафедри дизайну формує імідж нашого регіону, імідж ЧДТУ. Кожен автор вкладав у роботи, представлені в експозиції, свою енергетику, своє бачення, своє україновідчуття. Сьогодні ми заявляємо про код української нації – Нації Переможців, – зазначив у вітальному слові проректор з гуманітарно-виховних питань ЧДТУ, професор Валентин Лазуренко.

Модераторка виставки – старша викладачка кафедри дизайну ЧДТУ Олена Галицька.

На урочистому відкритті патріотичного заходу  виступили: доктор технічних наук, професор, професор кафедри дизайну ЧДТУ Наталія Романенко, доктор історичних наук, професор та керівник сектору «Графічний дизайн» кафедри дизайну ЧДТУ Олена Храмова-Баранова.

Враженнями від перегляду мистецьких робіт поділилися голова Черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ольга Мартинова та художниця Тетяна Сосуліна. А студентка ЧДТУ Катерина Канюк розповіла про створення робіт і про те, настільки несподівано розкрилися майбутні дизайнери у процесії творчості.

Заступник директора Черкаської ОУНБ імені Тараса Шевченка Лариса Воскобійник подякувала представникам Черкаського державного технологічного університету за співпрацю. Лариса Василівна відзначила надзвичайно важливу роботу викладачів, які вкладають душу у своїх студентів, талант молодих майстрів графіки та витинанки, побажала всім натхнення та якнайшвидшої перемоги.

Ведучою заходу була завідувач відділу мистецтва бібліотеки Наталія Ребякова.

Виставку можна оглянути упродовж серпня у фоє та на третьому поверсі Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка.