8 жовтня – День художника України

8 жовтня 2023

За ініціативи Спілки художників України у 1998 році Указом президента затверджено щорічне відзначення Дня художника України у другу неділю жовтня з метою підтримки представників мистецтва та нагадування про його роль у культурному розвитку людини. Цьогоріч це мистецьке свято припадає на 8 жовтня.

Образотворче мистецтво є однією з найдосконаліших форм діяльності, оскільки в художній палітрі кристалізується внутрішній світ людини, звучать кольори глибоких почуттів. Художні роботи надихають та спонукають замислитися над суттю буття.

Вишуканий живопис, віртуозна графіка, майстерна пластика – невід’ємна частина національної культури, джерело духовного розвитку і задоволення естетичних потреб українського суспільства. Творчі досягнення художників свідчать про потужний потенціал народу і водночас сприяють створенню позитивного іміджу України у світі.

Українським майстрам пензля і різця належать твори, які стали частиною золотого фонду світового образотворчого мистецтва.

Без споглядання художньої творчості неможливо виховати повноцінно розвинену особистість, тому прямим обов’язком художників є донесення краси, правдиве відтворення історичних подій, розвиток почуття прекрасного в людях і спонукання до мислення.

Черкаський державний технологічний університет вітає кафедру дизайну та всіх, причетних до художнього мистецтва, зі святом!