Дизайнери ЧДТУ ініціювали проєкт «neveragain#2022⁕» у межах Міжнародної мистецької акції Вольнанова у Художньому музеї

23 лютого 2024

 

22 лютого 2024 року у Черкаському художньому музеї відбулося відкриття проєкту «neveragain#2022⁕», ініційованого кафедрою дизайну Черкаського державного технологічного університету, до другої річниці повномасштабного вторгнення росії на територію України та Міжнародного дня підтримки жертв злочинів. 

– Ця виставка, відкриття якої відбувається напередодні другої річниці нашої Незламності, спонукає глибше подивилися на нашу боротьбу, на нашу ментальність, на нашу незламність, на нашу історію, починаючи з давніх часів. Ми знаємо, що Україна переможе, як би важко нам не було, адже кожен на своєму місці наближає перемогу. Сьогодні у нас є можливість організовувати і брати участь у такій потужній просвітницько-мистецькій діяльності – 22 країни з різних куточків світу долучилися до цієї акції. За допомогою мистецьких засобів у роботах, представлених тут, передана боротьба нашого народу, пекучий біль, який відчуває Україна.   І саме через сприйняття робіт різних мистецьких напрямів ми наближаємо перемогу, перемогу у нашій свідомості. Мистецтвом ми кодуємо нашу Перемогу, – наголосив у вітальному слові проректор з гуманітарно-виховних питань ЧДТУ, професор Валентин Лазуренко.

Проєкт «neveragain#2022⁕» Міжнародної мистецької акції Вольнанова – візуальний меседж/код #2022⁕, що надає нове дихання європейській моделі пам’яті Другої світової «Never Again» та повертає людську пам’ять у реальність, яку ми допустили і якої треба уникнути на майбутнє. У проєкті беруть участь митці із Австрії, Аргентини, Бразилії, Бельгії, Канади, США, Іспанії, Греції, Китаю, Колумбії, Малайзії, Японії, Мексики, Франції, Чилі, Німеччини, Грузії, Польщі, Португалії, Південної Кореї, Швеції.

– Ми всі пам’ятаємо цю жахливу дату, але напрям і думки, створені саме цією експозицією, були вже направлені на позитив. Була орієнтація «ніколи знову». Тобто на цій виставці вже більше позитивних робіт, більше світлого майбутнього, яке має бути після того, як закінчиться війна. Саме такий посил ми намагалися передати, – зазначила завідувачка кафедри дизайну ЧДТУ, професорка Інна Яковець, подякувавши учасникам, магістрам освітньої програми «Дизайн і візуальна культура» за активну участь та допомогу в організації експозиції, Художньому музею за партнерську підтримку.

Експозиція проєкту «neveragain#2022⁕» сформована з двох окремих локацій: образотворча і дизайнерська. Головну частину експозиції складають роботи членів Національної спілки художників України, Спілки народних майстрів України, Спілки фотографів та Спілки дизайнерів – загалом близько 240 робіт. На виставці представлено біля 60 плакатів, картин та макетів спеціального обладнання для військових викладачів і студентів кафедри дизайну Черкаського державного технологічного університету, їх також доповнюють роботи кафедри дизайну Черкаського державного бізнес-коледжу. Локація дизайну збагачена ретроспективними роботами міжнародної акції «ВОЛЬНАНОВА» минулих років, як нагадування що війна триває.

Арткуратор виставки – голова Черкаського відділення молодіжного об’єднання Спілки художників України, черкаський художник Володимир Яковець.

Проєкт у Художньому музеї діє до 24 березня 2024 року.