Дизайнери ЧДТУ взяли участь у майстер-класі з пленерного акварельного живопису

9 липня 2020

Нещодавно студенти першого курсу та викладачі кафедри дизайну Черкаського державного технологічного університету взяли участь у майстер-класі з пленерного акварельного живопису (пленерний живопис - робота художників на відкритому повітрі, а не в майстерні). Майстер-клас провів черкаський художник старший викладач кафедри дизайну ЧДТУ Іван Васильович Суржиков.

У майстер-класі взяли участь студенти спеціалізацій графічного і промислового дизайну, професори О.Л.Храмова-Баранова, І.О.Яковець, викладач І.Ф.Саєнко та всі зацікавлені.

У навчальному процесі підготовки дизайнера величезну роль відіграє вдосконалення колористичних даних студентів. Пленерний живопис є домінуючим аспектом у формуванні даних навичок, що знаходять відображення у сучасних дизайн-розробках.

Передача кольору і колористика проєктованих об'єктів є особою і часто візитною карткою всіх нововведень у величезному світі дизайну. Неоціненну роль у придбанні колористичних навичок формує робота студента на пленері. Такий вид роботи мобілізує всі чуттєві рецептори, спрямовані на виявлення вірних гармонійних колірних і тональних відносин в природі. Розуміння колірної гармонії розширює рамки образного та асоціативного сприйняття студента.

Майстер-клас проходив у місті Черкаси на березі річки Дніпро та у Сосновому борі. Студенти створили багато кольорових ескізів для можливої подальшої роботи. Адже робота на пленері змушує працювати на граничній швидкості, а це, в свою чергу, формує у художника дуже важливу якість – швидко приймати рішення. Така робота тримає автора в постійній напрузі, загартовує і дисциплінує творчу натуру.

Учасники пленера не лише отримали практичний досвід та вдосконалили фахові навички, а й збагатилися враженнями та ще більше згуртувалися навколо мистецтва.