Дизайнери ЧДТУ зустрілися зі стейкхолдерами у Черкаському художньому музеї

18 вересня 2023

13 вересня 2023 року відбулась робоча зустріч магістрів першого року навчання спеціальності 022 «Дизайн» освітньо-професійної програми «Дизайн і візуальна культура» Черкаського державного технологічного університету, завідувачки кафедри дизайну, докторки мистецтвознавства, професорки Інни Яковець зі стейкхолдерами: директоркою  Черкаського обласного художнього музею кандидаткою мистецтвознавства, доценткою, Заслуженою діячкою мистецтв України Ольгою Гладун та співробітниками наукового та виставкового відділів музею.

– Важливе значення для формування фахових компетентностей має партнерство з роботодавцями. Наразі, завдяки плідній співпраці  зі стейкхолдерами, кафедра дизайну ЧДТУ ефективно забезпечує поетапну практичну підготовку майбутніх фахівців-дизайнерів, – зазначає завідувачка кафедри дизайну ЧДТУ Інна Яковець.

Зустріч дизайнерів ЧДТУ зі стейкхолдерами пройшла на високому професійному рівні у позитивній атмосфері. Мистецтвознавчий дискурс на тему: «Нова візуальна мова в сучасному мистецтві та дизайні» очолила директорка музею Ольга Гладун. Студенти-дизайнери відвідали фотовиставку загиблого українського воїна Максима Бурди «Небесний фотограф», виставку робіт Національної спілки художників України до Дня Незалежності, персональну виставку Володимира Яковця «Презент» та персональну виставку Сергія Козаченка «Віброфон», а також оглянули експозицію культурно-мистецького проєкту «В реальному часі»: твори художниць із Києва: Наталії Кохаль, Олени Толкачової, Ганни Цариковської.

Варто зауважити, що процес взаємодії зацікавлених сторін Черкаського державного технологічного університету та Черкаського обласного художнього музею реалізується через участь стейкхолдерів на всіх етапах реалізації освітньої траєкторії:

проведення всіх видів практик на базі музею, що є потенційними для працевлаштування здобувачів вищої освіти;

залучення зовнішніх стейкхолдерів до лабораторних та практичних занять;

участь стейкхолдерів в оцінюванні якості знань здобувачів вищої освіти при проведенні державної атестації;

забезпечення академічної доброчесності.

Принагідно під час партнерської зустрічі обговорили питання удосконалення освітньої програми «Дизайн і візуальна культура».

Стейкхолдери висловили готовність сприяти практичній підготовці здобувачів вищої освіти та надавати базу для виконання наукових досліджень магістрами Черкаського державного технологічного університету.

Жваву дискусію викликало питання забезпечення відповідності програмних результатів навчання запитам сучасних закладів культури, дизайн-студій, арт-галерей, дитячих та середніх мистецьких освітніх закладів.

Зустріч виявилась цікавою та стала корисною і для студентів, і для викладачів, і для стейкхолдерів.

Колектив кафедри дизайну висловлює щиру вдячність партнерам за змістовну зустріч та цінні рекомендації щодо удосконалення практичної підготовки студентів спеціальності 022 «Дизайн».