Міжнародна виставка-конкурс кафедри дизайну ЧДТУ «Інклюзія:Дизайн Ідей» відкрилася в художньому музеї

15 листопада 2021
     11 листопада 2021 рокуу Черкаському обласному художньому музеї відбулося урочисте відкриття міжнародної виставки-конкурсу ідей/проєктів/макетів для осіб з особливими освітніми потребами «Інклюзія: Дизайн Ідей», організаторами якої виступили Черкаський державний університет, Черкаський обласний художній музей та Громадська організація «Українська творча спілка «Три крапки».
Куратори та ініціатори виставки-конкурсу «Інклюзія: Дизайн Ідей» завідувачка кафедри дизайну ЧДТУ, професорка Інна Яковець, кандидати мистецтвознавства Олександр Луговський та Наталія Чугай зазначають, що така подія це результат кількарічної співпраці Черкаського державного технологічного університету з Черкаською спеціальною школою-інтернатом І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради. Посібники, виготовлені дизайнерами ЧДТУ упродовж співпраці зі школою-інтернатом, стають у нагоді на заняттях з природознавства, СПО (соціально-побутової орієнтації), географії тощо для індивідуальної роботи з реальними об’єктами.
Цьогоріч у мистецькому конкурсі взяли участь студенти та професійні дизайнери із Польщі, Англії та України (Черкаси, Харків, Львів, Запоріжжя, Луцьк, Херсон, Київ, Золотоноша, Кременчук). Загалом, в експозиції представлені 85 робіт-фіналістів.
Реалізуючи ідею, організатори ставили за мету посприяти розвитку освітніх процесів і створити безбар’єрне середовище для маломобільних груп населення в Україні.
Всі учасники виставки-конкурсу впоралися з низкою важливих стратегічних завдань, зокрема:  соціалізація дітей з особливими потребами та їхніх родин через відображення навколишнього світу засобами мистецтва; акумулювання та аналіз ідей зі створення дизайн-розробок, що репрезентують втілення технологій інклюзивного навчання; просування ідей засобами соціальної реклами для залучення до соціуму представників маломобільних і вразливих груп населення; пошук оригінальних дизайнерських рішень та їх подальше втілення для створення комфортного середовища, призначеного особам з особливими потребами; підвищення якості надання освітніх послуг для осіб з особливими потребами; популяризація ролі інклюзивного й універсального дизайну в Україні; розбудова засад толерантного інклюзивного суспільства, стимулювання суспільної уваги до інклюзивного мистецтва, його промоції в Україні.
Під час офіційного відкриття ректор Черкаського державного технологічного університету Олег Григор, не стримуючи емоцій, привітав щирими теплими словами учасників і гостей події та вручив низку нагород і подяк талановитій молоді та тим, хто долучився до організації актуальної та важливої виставки.
Вітчизняні напрацювання представили студенти та викладачі Черкаського державного технологічного університету (м. Черкаси), Волинського національного університету імені Лесі Українки (м. Луцьк), Львівського національного аграрного університету (м. Львів, Дубляни), Національного університету «Запорізька політехніка» (м. Запоріжжя), Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського (м. Кременчук), Херсонського національного технічного університету (м. Херсон), Харківської державної академії дизайну і мистецтв (м. Харків), Київського національного університету технологій та дизайну (м. Київ), а також Золотоніського центру надання соціальних послуг (м. Золотоноша Черкаської області) і КП Черкаської спеціальної школи Черкаської обласної ради.
Польща представлена 17 проєктами з промислового дизайну Краківської академії образотворчих мистецтв ім. Яна Матейка (Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie). Англія представлена роботою (анімаційний ролик) дизайнера і художника Станіслава Кучми «The Dragon Story».
Виставка «Інклюзія: Дизайн Ідей»діє у виставковій залі Черкаського обласного художнього музею на третьому поверсі до 25 листопада 2021 року.