Магістри-дизайнери ЧДТУ успішно захистили кваліфікаційні роботи

20 грудня 2023

12-14 грудня 2023 року на кафедрі дизайну Черкаського державного технологічного університету відбулися захисти кваліфікаційних робіт магістрів за спеціальністю 022 Дизайн (за видами). На розгляд екзаменаційної комісії були представлені роботи за спеціалізаціями «графічний дизайн», «дизайн середовища», «промисловий дизайн».

Екзаменаційна комісія, яку очолила Заслужена художниця України, членкиня Національної спілки художників України, кандидатка педагогічних наук, доцентка, завідувачка кафедри дизайну та соціокультурних дисциплін Черкаського державного бізнес коледжу Тетяна Касьян, відзначила високий професійний рівень представлених кваліфікаційних робіт. Дві найкращі роботи студентів промислового дизайну отримали найвищий бал: Анастасії Лисенко «Специфіка дизайну інклюзивного музейного простору» (кер. д.мист, професор Інна Яковець), також відзнаку екзаменаційної роботи (у жовтні 2023 робота стала переможцем Міжнародного конкурсу наукових робіт здобувачів вищої освіти у 2023/2024 н. р. за напрямком  «Art and Design» та Григорія Сторожука «Параметрична складова в дизайн-проєктуванні інтер’єрних та екстер’єрних об'єктів» (кер. к.мист., доцент кафедри дизайну Наталія Чугай). Для створення унікального та ефективного візуального образу за допомогою параметричного дизайну студентом розроблено дизайн-проєкт логотипу ЧДТУ. Реалізовано його в матеріалі з подальшим використанням для оздоблення інтер’єру навчального корпусу №1.

На відкритому захисті були присутні: ректор ЧДТУ, доктор політичних наук, професор Олег Григор, рецензенти кваліфікаційних робіт, професійні дизайнери, студенти та гості.

Робота над кваліфікаційними проєктами – це складний процес, який передбачає нестандартний вибір тематики, глибоке занурення в матеріал, дослідницьку, пошукову та творчу роботу. Під час підготовки студенти  надихаються самобутніми джерелами дизайну та мистецтва, прагнуть до досконалості, оригінальності, до творчої виразності.

Із 22 здобувачів, які захищалися, 6 отримають диплом «з відзнакою».

Черкаський державний технологічний університет вітає студентів і кафедру дизайну з успішними захистами та високою якістю підготовки фахівців!