На кафедрі дизайну ЧДТУ пройшла відкрита лекція «Огляд технічного забезпечення дизайнера»

29 листопада 2023

22 листопада 2023 року на кафедрі дизайну Черкаського державного технологічного університету пройшла відкрита лекція «Огляд технічного забезпечення дизайнера», яку провів для усіх охочих викладач кафедри дизайну Руслан Савісько.

Лейтмотивом лекції стала теза Руслана Савіська про те, що  поєднання творчості та технічних можливостей визначає не лише сучасний дизайн, але й перевизначає спосіб, яким ми сприймаємо та взаємодіємо з ним. Саме тому сучасний дизайнер повинен відчувати, слідкувати за технологічними інноваціями, щоб його роботи  відповідали вимогам сьогодення. Дизайнери сьогодні не лише втілюють свої ідеї у фізичних об’єктах, але і відкривають нові горизонти завдяки цифровим технологіям: віртуальний дизайн, генерація комп’ютерної графіки дозволяють створювати чудові візуальні ефекти та інтерактивні твори мистецтва.

Розкриваючи тему  нових горизонтів віртуального світу, викладач зауважив, що зараз у світі технічних новацій завдяки значному зменшенню розмірів та збільшенню продуктивності стрімкий розвиток здобули доповнені та віртуальні реальності. Саме тому дизайнери можуть створювати унікальні інтерактивні враження для користувачів від показу віртуальних меблів в їх квартирі до повного занурення у фантастичний всесвіт гри. Як це працює на практиці, викладач продемонстрував із допомогою ретельно підібраних ілюстрацій та відео.

На кафедрі це уже друга зустріч, де розглядається застосування сучасних технологій у дизайнерській сфері, тому, певною мірою, можна говорити про започаткування циклу лекцій за такою тематикою. Для студентів це важливо, бо програмне забезпечення для дизайну зараз – це справжня палітра для креативу, яка дозволяє втілювати ідеї у цифровому форматі з подальшим швидким перетворенням звичайної концепції в захоплюючий віртуальні всесвіт чи реальний, фізичний продукт.  Тому надана інформація буде корисною для студентів під час розробки майбутнього авторського портфоліо, нових дизайн-проєктів та інших творів – зазначила завідувачка кафедри дизайну Інна Яковець.

На лекції були присутні студенти освітніх програм «Промисловий дизайн», «Дизайн середовища» 1-4 курсів (рівень бакалавр); ОПП «Дизайн і візуальна культура» (рівень магістр) та викладачі кафедри: завідувачка, професорка Інна Яковець, доцент Олександр Луговський, викладачка Катерина Стеценко. На лекцію також завітав завідувач кафедри геодезії, землеустрою, будівельних конструкцій та безпеки життєдіяльності Сергій Ротте, який є постійним рецензентом кваліфікаційних робіт магістрів за спеціальністю 022 «Дизайн» у ЧДТУ.