На кафедрі дизайну ЧДТУ пройшла відкрита лекція з генерації та втілення ідей

16 листопада 2023

1 листопада 2023 року на кафедрі дизайну Черкаського державного технологічного університету пройшла відкрита лекція «GAMEDEV: основний пайплайн генерації ідей», яку провів для усіх охочих концепт-дизайнер, викладач кафедри дизайну Володимир Кривонос.

У своїй лекції промовець запропонував слухачам заглибитись у пайплайн до генерації ідей (пайплайн тут – підхід, послідовність, що допомагає успішно шукати оригінальні ідеї та втілювати її).

Для розкриття теми лекції було розглянуті наступні питання:

підхід та послідовність роботи зі скетчінгом;

постановка ідей та технічного завдання;

робота з референсами;

основні інструменти та техніки для втілення ідей.

Під час спілкування зі слухачами Володимир Кривонос озвучив власні поради та правила, які допомагають зробити процес роботи над ідеями максимально цікавим та ефективним. Скориставшись цими порадами, дизайнер навчиться підходам до роботи з ідеями та скетчінгом, що є одним з ключових та найбільш доступних методів для кожного, хто має намір працювати в цій індустрії.

За задумом лектора, слухачі мали б увійти у цілий унікальний світ роботи з референсами та прототипами, тому що набуті навики допомагають створювати такі ідеї, в які споживач віртуального продукту почне вірити, тобто об’єкти будуть «працювати». На думку учасників заходу, лектор впорався із поставленими завданнями, тому лекція пройшла цікаво та завершилася жвавим обговоренням.

– Згадані питання мають особливу актуальність, оскільки їх вирішення сприяє втіленню ідей, а це надзвичайно затребувано в умовах сучасної індустрії, особливо з розвитком штучного інтелекту. Багато хто може створювати просто красиві картинки, але на їхньому тлі вирізнятись здатен лиш той, хто пропонує оригінальні ідеї, – зазначила завідувачка кафедри дизайну Інна Яковець.

Надана інформація буде корисною для студентів під час розробки майбутнього авторського портфоліо, нових дизайн-проєктів та інших творів.

На лекції були присутні студенти освітніх програм «Промисловий дизайн», «Дизайн середовища» 1-4 курсів (рівень бакалавр); ОПП «Дизайн і візуальна культура» (рівень магістр) та викладачі кафедри: завідувачка, професорка Інна Яковець, доцент Олександр Луговський, викладачі Руслан Савісько та Марина Ткаченко.