Промислові дизайнери ЧДТУ отримали свідоцтва про реєстрацію авторського права

17 грудня 2019

Основоположним принципом підготовки професійних кадрів у закладах вищої освіти ІV рівня акредитації є реалізація на практиці теоретично-наукових напрацювань.

Втілення цього принципу вкотре продемонстрував колектив кафедри дизайну спеціалізації «Промисловий дизайн» Черкаського державного технологічного університету. Чергові свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір № 92293 (дата реєстрації 20.09.2019) та № 92613 (дата реєстрації 08.10.2019) Міністерства економічного розвитку і торгівлі України отримали макети, що були виконані згідно з договором про співпрацю між ЧДТУ та Черкаською спеціальною загальноосвітньою школою-інтернатом І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради.

Під керівництвом кандидата мистецтвознавства, старшого викладача Олександра Луговського, доктора мистецтвознавства, доцента, професора кафедри дизайну Інни Яковець та старшого викладача Наталії Литовченко в межах навчальної дисципліни «Дизайн-проектування» студенти виготовили об’ємні тактильні посібники – дві об’ємні конструкції: міст через дамбу та зріз шару земної поверхні. Над макетами упродовж п’яти місяців працювали студенти четвертого курсу Буцяк Д., Пищик О., Тертишник М., Циганкова М., Борисова М., Харченко О., Червонопільський С. та Прудиус Є.

На урочистій лінійці до свята останнього дзвоника ректор ЧДТУ Олег Григор, викладачі та студенти спеціалізації «Промисловий дизайн» передали макети педагогічному колективу та дітям з особливими освітніми потребами Черкаської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів.

Макети виготовлені за сприяння благодійного фонду «Разом» меценатки Людмили Русаліної. Створені тактильні посібники стануть в нагоді на заняттях з природознавства, СПО (соціально-побутової орієнтації), географії тощо, а також для індивідуальної роботи з реальними об’єктами.