Роботи дизайнерів ЧДТУ представлені на Всеукраїнській виставці «Молодіжна мистецька палітра»

26 січня 2024

25 січня 2024 року у Черкасах відкрилася Всеукраїнська виставка «Молодіжна мистецька палітра», на якій представлені 50 робіт студентів та викладачів кафедри дизайну Черкаського державного технологічного університету.

Від 2018 року у січні музей «Кобзаря» спільно з Творчою спілкою «Черкаська обласна організація Національної спілки художників України» проводить виставку молодих художників, а цьогоріч експозиції близько двох сотень робіт талановитих митців не лише з Черкас, а й з Києва, Вінниці та Кам’янки розгорнулися у двох музейних просторах: традиційно – у музеї «Кобзаря» та вперше – у Черкаському обласному художньому музеї.

– Знаково, що виставка «Молодіжна мистецька палітра» об’єднала талановитих молодих митців із різних куточків України саме в Черкасах. Тішуся, що активну участь у проєкті взяли заклади вищої освіти, і безумовно радий, що Черкаський державний технологічний університет активно працює у цьому напрямі і демонструє вагомі досягнення, – зазначив у вітальному слові перший проректор ЧДТУ Артем Гончаров.

За словами організаторів події, Національна спілка художників України проголосила в 2023 році про відродження Молодіжного об’єднання художників та мистецтвознавців і закликала професійних художників активно працювати з молоддю. Відтак, завдяки активній роботі керівників і викладачів навчальних закладів можна побачити різнопланові та різножанрові студентські роботи, виконані у різноманітних техніках. Серед учасників виставки – голова і члени Молодіжного об’єднання м. Києва, художники з Кам’янки та Вінниці, а також молоді художники та студенти Черкас, зокрема цікаві дипломні проєкти та проєктну графіку представили студенти Черкаського державного технологічного університету.

– Дуже приємно, що нашим студентам дають такий майданчик. Такий шанс надихає молодь, вони усвідомлюють, що цілком ймовірно, їхня робота увійде в портфоліо, що це їхнє професійне зростання. Дуже важливо, щоб студенти скористалися цим шансом. Я заохочую молодь мріяти, будувати плани на майбутнє, бо вони, власне, і є наше майбутнє. Ми пишаємося тим, що у нас такі студенти – майбутнє нашої країни – і ми, своєю чергою, докладемо зусиль для втілення їхніх планів і мрій, – наголосив кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри дизайну ЧДТУ Олександр Луговський.

Зі свого боку завідувачка кафедри дизайну ЧДТУ, докторка мистецтвознавства, професорка Інна Яковець висловила слова вдячності викладачам кафедри та студентам, які брали активну участь у підготовці експозиції.

Всеукраїнську виставку «Молодіжна мистецька палітра», арткуратором якої виступає Володимир Яковець, у музеї Кобзаря та в Черкаському художньому музеї можна переглянути до 18 лютого 2024 року.