Свято вишиванки на кафедрі дизайну

21 травня 2020

Останні роки популярності набуває свято традиційного українського вбрання «День вишиванки». Не залишаються осторонь і викладачі, і студенти освітньої програми «Дизайн одягу» кафедри дизайну Черкаського державного технологічного університету.

Освітня програма підготовки дизайнерів одягу не тільки містить інформацію про цей культурний пласт українського народу, але й студенти використовують вишивку в своїх проектних пропозиціях. Для інтерпретації українського вбрання, програмою передбачено етнографічну практику, завдяки якій студенти дізнаються просакральну геометрію, що захована у скарбах бабусиних скринь. Це ж не просто кола, ромби, гілки і спіралі, ці фігури створювались десятки століть, тому як унікальні символи. У часи, коли наші предки володіли магічним зв’язком зі світом Природи, вони малювали свою долю, відтворюючи символи Сонця, Землі, Всесвіту на полотні, виписуючи таємничі древні знаки як заклинання, як обереги, як коди свого роду. Після практики студенти виконуютьсеместрові завдання, кращі з яких реалізуються на дипломах.