У Черкаському художньому музеї створили артлабораторію для дизайнерів ЧДТУ

11 грудня 2023

 

У межах співпраці Черкаського державного технологічного університету із Черкаським обласним художнім музеєм на базі музею створено навчально-творчу артлабораторію для проведення занять із фахових дисциплін для здобувачів вищої освіти другого магістерського рівня галузі 02 «Культура і мистецтво», зокрема спеціальності 022 «Дизайн». Такий спеціалізований мистецький простір спонукатиме до формування унікальності освітньо-професійної програми «Дизайн і візуальна культура», позитивного розвитку творчого та креативного потенціалу серед студентської молоді, реалізації культурних і креативних проєктів.

Заняття в артлабораторії передбачають впровадження нових форм навчання для формування системних професійних компетентностей, проведення наукових та проєктних досліджень із подальшою реалізацією їх в освітньому процесі та процесах формування засобами дизайну естетично досконалих об’єктів дизайну в промисловій, побутовій, суспільній, соціокультурній сферах життєдіяльності людини та досягнення програмних результатів навчання відповідно до Стандарту вищої освіти другого (магістерського) рівня, галузі знань 02 «Культура і мистецтво» за спеціальністю 022 «Дизайн».

Спеціалізована лабораторія забезпечена мультимедійним обладнанням, демонстраційним екраном, мережею Інтернет; обладнано чотирнадцять робочих місць.

Такий формат організації навчального процесу для студентів другого рівня вищої освіти сприяє розвитку мотивації до навчання, творчій різноманітності дизайн-процесу, поєднує освітні, мистецькі, культурні, креативні, соціальні аспекти з інформаційними й інноваційними технологіями,  сприяє розвитку і збереженню культури, формуванню креативного середовища.

– Студентам творчих професій необхідні місця перетину, окрім навчального закладу, де вони могли б тестувати свої ідеї, створювати проєкти, співпрацювати із засобами масової інформації, інформаційними та рекламними агентствами,  поєднувати освітні, мистецькі, культурні, креативні, соціальні аспекти з інноваційними технологіями. Відтак реалізація запропонованих заходів сприятиме підвищенню якості підготовки здобувачів як в цілому в Черкаському державному технологічному університеті, так і на освітньо-професійній програмі  «Дизайн і візуальна культура» зокрема. У цьому семестрі у навчально-творчій лабораторії успішно проводилися заняття з дисциплін «Концептуальне проєктування» і «Стратегії розвитку бренду», – зазначає завідувачка кафедри дизайну, докторка мистецтвознавства, професорка Інна Яковець.