Викладачі та студенти ЧДТУ долучилися до І Міжнародної виставки акварельного живопису «ДНІ-ПРО»

19 серпня 2019

1 серпня у Черкаському обласному художньому музеї відкрилася І Міжнародна виставка акварельного живопису «ДНІ-ПРО». Окрім українських митців у ній взяли участь представники інших країн зокрема  Литви, Молдови, Польщі, Чехії та Японії.

У виставці беруть участь викладачі і студенти Черкаського державного технологічного університету кафедри дизайну, зокрема куратор і організатор проекту «ДНІ-ПРО» викладач кафедри дизайну Черкаського державного технологічного університету Тетяна Куліш та учасниця демо показу старший викладач кафедри дизайну Олена Галицька. Також учасниками виставки є студенти кафедри дизайну, а саме Анастасія Мусатенко, Ірина Хабарова, Олександр Шепеньков, Григорій Малород, Григорій Депутат, Володимир Кривонос, Ярина Лагода.

В минулому році в музеї «Кобзаря» Т. Г. Шевченка, відділу обласного краєзнавчого музею відбулася виставка черкаських художників «ДНІ-ПРО», яка вже цього року переросла в новий міжнародний проект з низкою мистецьких заходів: демонстраційні покази акварельної майстерності учасників виставки; зустрічей з поетами і музикантами, одноденних пленерів в Черкасах, майстер-класів провідних художників.

Акварель – це вода плюс ідея художника, втілена на папері, полотні акварельними фарбами. І не кожному вона відкриває свої таїни майстерності та осягнення матеріалу.

Куратор проекту «ДНІ-ПРО» старший викладач кафедри дизайну ЧДТУ Тетяна Куліш та її самовіддана помічниця Олена Галицька, натхнені любов’ю до акварелі і мистецтва,  прагнуть відкрити відвідувачам виставки різні техніки акварельного живопису і показати все можливе, що стосується акварелі.

-       Ми хотіли показати різні техніки акварельного живопису від гіпер реалістичної акварелі до такої фантазійної, від пейзажу до портрету і зібрати все можливе що стосується акварелі. Дійсно у нас представлені і портрети і натюрморти і пейзажі тут багато водної стихії адже виставка має назву «Дніпро» це не тільки назва річки а це дні які вже минули які вже є і які будуть. Тобто про наші дні і наше життя, - розповідає куратор міжнародної виставки «ДНІ-ПРО» Тетяна Куліш.

На Міжнародній виставці акварельного живопису «ДНІ-ПРО» представлені 92 роботи відомих майстрів акварелі і аматорів, заслужених художників України і студентів, що увійшли в каталог виставки, а також окремі роботи черкаських митців. Серед учасників багато молодих авторів, які тільки починають свій шлях у мистецтві і з великою зацікавленістю створюють нові твори в різних техніках та напрямках акварельного живопису.

Оскільки виставка користується популярністю у черкащан та гостей міста то її продовжено до 15 вересня. Познайомитися з експозицією виставки можна у Черкаський обласний художній музей.