Виставка студентських робіт сектору графічний дизайн ЧДТУ «Першим було слово» відкрилася у бібліотеці Шевченка

15 листопада 2021

9 листопада2021 року в Черкаській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Тараса Шевченка відбулося відкриття виставки студентських робіт «Першим було слово» кафедри дизайну сектору графічний дизайн Черкаського державного технологічного університету.

В експозиції, присвяченій Дню української писемності і мови та Дню пам’яті преподобного Нестора Літописця, представлено проєкти дизайну книги, зокрема українських авторів,  шрифтові композиції. У своїх роботах майбутні дизайнери демонструють вміння заглибитися в авторські тексти та сучасні підходи до візуалізації слова, які перетворюють книжковий дизайн на дієвий засіб просування літератури та читання.

З відкриттям виставки студентів привітали завідувачка кафедри дизайну ЧДТУ, докторка мистецтвознавства, професорка Інна Яковець, голова правління спілки дизайнерів України, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри дизайну ЧДТУ Юрій Борисов, заступниця директора з наукової роботи Черкаської ОУНБ імені Тараса Шевченка Клавдія Бугаєнко. Керівниця сектору «Графічний дизайн», докторка історичних наук, професорка кафедри дизайну ЧДТУ Олена Храмова-Баранова та старша викладачка Олена Галицька розповіли про особливості представлених на виставці проєктів. Концепт виставки «Першим було слово» поєднує в собі сакральну тематику і тему книги та шрифтового мистецтва. Назва виставки відображає творчий шлях ілюстратора, дизайнера, завданням якого є візуалізація художнього образу літературного твору. Учасниками виставки стали студенти кафедри дизайну: Маруся Бережна, Маргарита Комар, Анастасія Мусатенко, Анна Кальченко, Дар’я Дихно та інші.

Кафедра дизайну ЧДТУ висловлює вдячність керівництву бібліотеки і особливо Наталії Ребяковій, яка провела цікаву екскурсію для першокурсників кафедри дизайну ЧДТУ книгосховищем бібліотеки і відділом мистецтва.

Запрошуємо до перегляду експозиції протягом листопада – грудня 2021 рокуза умови дотримання карантинних норм.