З Днем художника!

8 жовтня 2015

У К А З   ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про День художника
Ураховуючи роль художників України  в  розвитку  українського
 образотворчого мистецтва,   відродженні  національних  традицій  у
художній творчості та на підтримку  ініціативи  Спілки  художників
України п о с т а н о в л я ю:
Установити в  Україні професійне свято - День художника,  яке
 відзначати щорічно у другу неділю жовтня.

Президент України                                    Л.КУЧМА
 м. Київ, 9 жовтня 1998 року
           N 1132/98

З професійним святом вас,

шановні колеги -  з Днем художника України!

Кожна друга неділя жовтня в Україні присвячується Художнику України. Саме в незалежній Україні, з 1998 року була започаткована  традиція – вшановувати творчий внесок представників цієї дивовижної професії в культурну спадщину держави. Чарівна творчість художників оточує нас всюди, зберігаючи і розвиваючи традиції, прищеплюючи вічні загальнолюдські цінності, даруючи радість спілкування з прекрасним.

За дивним збігом обставин, в 1999 році в Черкаському, на той час, інженерно-технологічному інституті, зусиллями наших художників Афоніна Віктора Андрійовича, Борисова Юрія Борисовича, Шилімова Сергія Анатолійовича, Суржикова Івана Васильовича, за підтримки завідувача кафедри інженерної та комп’ютерної графіки Титарчука Анатолія Олександровича, було створено філіал Харківського художньо-промислового інституту, який в 2002 році переріс у самостійну кафедру Дизайну. Очолював перший рік існування кафедри Дизайну голова Черкаського осередку національної спілки художників України, заслужений художник України Іщенко Юрій Петрович, а з 2003 року її очолила д.т.н., професор               Романенко Н.Г.

Протягом шістнадцяти років здійснення освітньої діяльності у галузі дизайну якісний рівень художнього й мистецтвознавчого потенціалу кафедри значно зріс: отримав почесне звання Заслуженого художника України й став почесним професором Черкаського державного технологічного університету доцент Афонін В.А., науковий ступінь кандидата мистецтвознавства і вчене звання доцента отримали викладачі Яковець І.О., Лагода О.М., Сергеєва Н.В., Борисов Ю.Б., науковий ступінь доктора історичних наук – доцент Храмова-Баранова О.Л.. Закінчує в поточному році докторантуру при Харківській державній академії дизайну і мистецтв доцент Лагода О.М.

Синтез різних творчих підходів, різних творчих шкіл з художнього проектування предметно-просторового середовища: Київської, Львівської, Харківської, Одеської, Строгановки (нині Московська державна художньо-промислова академія) надав можливість створити потужну мистецьку школу – Черкаську школу дизайну, яка родом із Черкаського державного технологічного університету, і єдина за своїм кадровим потенціалом в Черкаському й Кіровоградському регіонах, яка спроможна випускати висококваліфікованих фахівців – бакалаврів і магістрів за п’ятьма видами дизайну: Графічний дизайн, предметно-просторовий, дизайн одягу і текстилю, розвивається  - Ландшафтний дизайн.

Якість підготовки випускників Черкаської школи дизайну підтверджується постійною участю студентських робіт у різномасштабних конкурсах, показах, виставках та їх нагородженням медалями, дипломами, грамотами.

Творчий колектив кафедри Дизайну перед вами.

Побажаємо нашим колегам міцного здоров’я й творчих успіхів.